top of page

עם כסף לא זורמים, כסף מנהלים!

לקחת את החיים בקלות, לא לחשוב יותר מדי, ופשוט ל"זרום" זה נשמע מפתה, וכשמסתכלים מהצד על אנשים כאלה, בהחלט יכולות להיות כמה דקירות של קנאה.

אבל כשזה מגיע לכסף, הזרימה לא תגרום לחיים שלכם להיות קלים יותר. כי כסף מצריך תכנון, כסף דורש ניהול, עם כסף לא זורמים כי אחרת הוא יזרום מכם ותישארו עם קופה ריקה. למה כדאי לכם לנהל את הכסף של המשפחה שלכם?

1. שמירה על איזון כלכלי

התקופה העמוסה של השנה חלפה, יולי- אוגוסט והחגים ואנחנו כבר עמוק בשגרה, אך אצל משפחות רבות בחשבון הבנק יש עוד עקבות של התקופה שעברה. הוצאה ועוד הוצאה שהצטרפו למינוס שעכשיו כבר קשה לצאת ממנו, הביאו לא מעט משפחות לפנות אלי על מנת לעשות שינוי בהתנהלות הכלכלית.

כאשר מנהלים תקציב יש לעשות זאת בראיה שנתית. כדי שלא תצטרכו להיות עסוקים רק איך תצליחו לגמור את החודש- יש לעשות תכנון של התקציב, להגדיר סכום כסף למצבים בלתי צפויים ולהקצות כסף לחודשים שיש בהם הוצאות גבוהות מהרגיל (כמו יולי-אוגוסט, חגים וכו') וכך להימנע מכניסה למעגל של המינוס בחשבון הבנק ושמירה על האיזון הכלכלי במהלך כל השנה.

2. שליטה ויציבות

התגובות הראשונות שמגיעות אלי בעקבות תהליך של שינוי בהתנהלות הכלכלית הן כמעט תמיד תחושה של שליטה במצב, ההרגשה שיש דרך לחיות ללא מינוס ולהגיע ליציבות כלכלית.

תכנון התקציב בראיה שנתית ועמידה ביעדי התקציב שהגדרתם לעצמכם תוביל מהר מאוד לתחושת שליטה על המצב הכלכלי, הבלתי צפוי הרבה פחות מפחיד- כי אתם מתכוננים גם אליו. המחקרים כיום מראים כי 56% מהגרושים מעידים כי לעניינים כספיים היה חלק בפרידה, ולכן זכרו כי השליטה והמעקב אחרי הכסף שלכם תורם ליציבות בזוגיות ובמשפחה, ולשקט הנפשי שלכם.

3. עצמאות כלכלית

לאחר שסיימתי תהליך ליווי כלכלי עם משפחה שהייתה שקועה במינוס וחובות, לא רק שהמשפחה יצאה מהמינוס והחובות הם גם חתמו על חוזה לרכישת בית, מה שלא יכלו לחלום עליו כאפשרי במצבם הכלכלי שלפני התהליך.

כאשר אתם מנהלים תקציב, אתם יכולים לחשוב על הצעד הבא שלכם, חיסכון כבר לא נראה כמו משהו בלתי מושג. והדרך לעצמאות כלכלית נראית אפשרית יותר.

ניהול התקציב החודשי שומר על האיזון הכלכלי אבל הוא רק הבסיס. כדי להגיע לעצמאות כלכלית, שלא תהיו תלויים רק בעבודה כמקור ההכנסה של המשפחה, יש לצבור נכסים- אם זה בנדל"ן ואם בהשקעות מסוגים ששונים שיניבו תשואה שתשמש לכם כמקור הכנסה נוסף. כמה שתתחילו יותר מוקדם תוכלו להשיג עצמאות גדולה יותר.

4. השגת מטרות ומימוש חלומות

וולט דיסני אומר: "אם אתה יכול לחלום את זה – אתה יכול להשיג את זה".

מאמינה מאוד שמה שמניע כל שינוי הוא מטרות ברורות. יש משפחות שמתקשות לבצע את המשימות שאני נותנת בתחילת הדרך אך כמעט תמיד כאשר אני מגיעה בתהליך לשלב של הגדרת היעדים והמטרות הרבה יותר קל למשפחה לעמוד במשימות שאני נותנת להם.

לעצמאות כלכלית תוכלו להגיע רק אם תדעו לחלום, רק אם תציבו יעדים ותדעו מה המטרה הסופית. לפני שיוצאים לדרך צריך לדעת מה הכיוון אליו אתם הולכים ומה היעד הסופי. לדעת כמה כסף תצטרכו ובאיזה דרכים תפעלו כדי להגיע ליעד הסופי.

5. בשביל המשפחה והזוגיות שלכם

אתם רוצים את הכי טוב למשפחה שלכם, ואתם מנסים לעשות הכל הכי טוב שאפשר בשבילה. לא תמיד קל להגיע לכל מה שרציתם. זכרו שפעמים רבות כסף הוא גורם משמעותי ביכולת שלכם להעניק את הכי טוב למשפחה, אז אולי כדאי פשוט להתחיל מלטפל בו?!

לנהל את הכסף ולתכנן זה אולי לא תמיד קל, אבל זה בטוח משתלם!

כמו שיכולתם ללמוד מהמאמר, יש מספיק סיבות טובות שיניעו אתכם לקחת אחריות ולעשות שינוי: יצירת איזון כלכלי לארוך זמן, תחושת השליטה והיציבות בחיים האישיים והמשפחתיים, השגת עצמאות כלכלית, הגשמת החלומות, ויותר חשוב מהכל זאת המשפחה שלכם..

אם הסיבות חשובות למשפחה שלכם – הגיע הזמן להפסיק "לזרום". אתם עובדים כל כך הרבה שעות ביום כדי להביא את הכסף הביתה אז אל תזניחו את החלק השני והלא פחות חשוב של ניהול ותכנון הכסף שנכנס.

נראה מסובך? אז זהו, שלא!

הכלים לניהול הכסף של המשפחה הם יעילים ופשוטים ומניסיוני בתהליכי ליווי כלכלי עם משפחות, כל משפחה שמשתמשת בכלים עושה שינוי משמעותי במצבה הכלכלי!

רוצים ללמוד איך לתכנן ולנהל נכון את הכסף של המשפחה?

צרו קשר ונתחיל בשינוי!

bottom of page